آمریکا درپی به خاک و خون کشیدن خاورمیانه است

آمریکا درپی به خاک و خون کشیدن خاورمیانه است

به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی روز دوشنبه در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، خواستار بیدار شدن کشورهای منطقه شد و تاکید کرد: در این شرایط آیا کسی پیدا می شود به این کشورهای منطقه بفهماند که آمریکا چه نقشه شومی برای شما کشیده است؟ اگر کسی ذره ای عقل داشته باشد توطئه های آمریکا را می فهمد، کشورهای منطقه چه زمانی می خواهند بیدار شوند و بفهمند که آمریکا برایشان چه نقشه ای کشیده است؟

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به شیطنت های اخیر دولتمردان آمریکایی، گفت: بتازگی رئیس جمهوری آمریکا ۲ پیشنهاد خطرناک داده است، اول این که گفته ما باید یک ناتوی عربی همانند ناتوی اروپایی تشکیل دهیم و عرب ها را متحد کنیم و تحت حمایت آمریکا یک ارتش واحد از کشورهای عربی تشکیل دهیم.

وی افزود: پیشنهاد بعدی رئیس جمهوری آمریکا این بوده که گفته باید خاورمیانه را از سلاح پر کنیم.

وی تاکید کرد: آن ها نقشه کشیده اند همانگونه که سوریه و یمن را ویران کرده اند سایر کشورهای اسلامی را نیز به جان یکدیگر بیندازند تا با دست خودشان کشورهای خودشان را نابود کنند و از طرفی هم سلاح های دست دوم و سوم آمریکا به فروش برسد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام فاطمیه، توجه و اهمیت این ایام را متذکر شد و گفت: در این ایام با اهمیت در کنار همه عرض ارادت ها باید متوجه شد که نباید در این شرایط حساس که ناتوی عربی و اروپایی وجود دارد، بهانه ای به دست دشمن داد که نقشه های شوم خود را اجرا کند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در ایام فاطمیه نباید به مقدسات دیگران اهانت کرد؛ این کار بسیار خطرناک است و مسئولیت فراوانی دارد؛ چراکه شرایط امسال با سال های قبل فرق دارد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!