ایدئولوژی تکفیری، از بزرگترین چالش‌های کشورهای اسلامی است

ایدئولوژی تکفیری، از بزرگترین چالش‌های کشورهای اسلامی است

«سفیر اسکندروف» در آیین افتتاحیه چهارمین اجلاس بین‌المللی مدل سازمان همکاری اسلامی که در تالار شهر مشهد برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: باید جلوی تکفیر گرفته شود تا شعله‌اش به سایر کشورها کشیده نشود.

وی اظهار کرد: هیچ کشور اسلامی‌ نباید مطمئن از عدم سرایت تهدیدها، خطرها و چالش‌هایی که امروز برخی کشورهای اسلامی با آن مواجه هستند، باشد.

رییس مجمع جوانان کشورهای اسلامی ادامه داد: بلکه این تهدیدها و چالش‌های مشترک باید شناخته شود و برای مقابله با آن به پاسخ مشترک رسید.

ma1469953987

وی عنوان کرد: در ۷۰ سال قبل که کشور فلسطین اشغال شد، کسی فکرش را نمی‌کرد که وضعیت اسفبار امروز اتفاق بیفتد. چنانچه کشورهای اسلامی پاسخ مشترکی برای این اشغال‌ها نداشته باشند، این اتفاق‌ها برای کشورهای دیگر نیز رخ خواهد داد.

«اسکندروف» همچنین با اشاره به کودتا در ترکیه گفت: جوانان در زمان کودتای ترکیه به خیابان آمدند و از دولت مشروع ترکیه حمایت کردند، اگر جلوی این کودتا گرفته نمی‌شد، دیر یا زود این تهدید و چالش به سایر کشورها هم کشیده می‌شد.

وی تصریح کرد: تلاش بسیاری برای انحراف شما صورت می‌گیرد که از جمله آن‌ها فرقه‌گرایی است که کشورهای اسلامی را مورد تهدید قرار داده است.

رییس مجمع جوانان کشورهای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در ماه آوریل سال جاری میلادی نخستین اجلاس IOC  برگزار شد و جوانان جهان در این اجلاس حضور داشتند و نظراتشان را اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: اجلاس مدل سازمان همکاری اسلامی پیش از این سه بار برگزار شده که اتفاقات مهم و تاریخی در آن‌ها اتفاق افتاده است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!