تأکید بر حق مردم در تعیین حکومت

باهنر در صحن علنی مجلس:

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من به حکام خودفروخته کشورهای اسلامی هشدار می‌دهم حتی آمریکا نیز بر این باور است که حکومت‌های طایفی شما قابل استمرار نیست و مردم دیر یا زود به حق خود در تعیین حکومت‌شان خواهند رسید.

635841352474926503

محمدرضا باهنر در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۱۶ اسفند ۹۴) با اشاره به سیاست‌های متخده از سوی برخی کشورهای اسلامی در دوره‌های اخیر، گفت: اتخاذ اینگونه سیاست‌ها باعث تأسف و تألم نظام اسلام است.

وی ادامه داد: شورای همکاری خلیج‌فارس اخیراً در جهت منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا، حزب‌الله را به عنوان سازمان تروریستی مطرح کرده است. حزب‌الله لبنان یکی از افتخارات بزرگ جهان اسلام است که با مجاهدت‌های بی‌نظیر و طاقت‌فرسای خود صرف دهه‌های اخیر توانسته پیروزی‌های زنجیره‌ای رژیم صهیونیستی را در تجاوزات ۱۹۶۷ جنگ رمضان و دیگر تجاوزات متوقف و فلش پیروزی‌های پی در پی را به نفع جهان اسلام تغییر جهت دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حزب‌الله به رهبری سید حسن نصرالله در جنگ ۳۳ روزه جلوی تجاوزات صهیونیستی چنان قد علم کرد که نه تنها آنها را از اهداف شوم خود یعنی خلع سلاح و انحلال حزب‌الله، اشغال بخش وسیعی از لبنان و تأسیس خط حائل در خاک لبنان، تسلیم شدن سیدحسن با بقیه خواب‌های آشفته رژیم صهیونیستی پشیمان کرد بلکه آنها را به عقب‌نشینی و اعلام رسمی شکست وادار ساخت.

باهنر اضافه کرد: اگر چه همان زمان هم در اخبار محرمانه کمک‌های نظامی و استراتژیک بعضی از حکام خود فروخته عرب به رژیم صهیونیستی به گوش می‌رسید اما تلاش می‌کردند این معاشقه و مغازله با رژیم صهیونیستی را تنها پنهان نگه دارند و همواره آن را تکذیب می‌کردند.

وی افزود: متأسفانه امروز جهان اسلام زیر سلطه جلادانی زندگی می‌کند که یا از فرط پیری با آلزایمر و دیگر امراض جسمی و روحی دچارند و یا جوان‌های خشک‌سر و بی‌تجربه‌ای هستند که آمال و آرزوهای خود را با اهداف تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی همسو می‌بینند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من به این حکام خود فروخته هشدار می‌دهم و یادآوری می‌کنم که حتی آمریکای جنایتکار هم بر این باور است که ادامه حکومت‌های طائفه‌ای و قبیله‌ای در جهان اسلام قابل استمرار نیست. مردم در تعیین حکومت حق اساسی دارند و دیر یا زود بر این حق خود فائق خواهند آمد.

باهنر اضافه کرد: از این رو آمریکا در ساعات آخر عمر این حکام زورگو تلاش می‌کند با جنگ نیابتی توانمندی‌های جهان اسلام را بر علیه انقلابیون عدالتخواه و آزادیخواه جهان اسلام به کار گیرد اما مطمئن باشند که ستاره قدرت آنها به مغرب نزدیک می‌شود و این تلاش‌های مذبوحانه مانند دست و پا زدن در مرداب است و زودتر آنها را در قعر خود فرو خواهد برد.

وی افزود: حزب‌الله لبنان مجاهدین غیور فلسطین، مردم قهرمان یمن و بحرین، ملت بزرگ عراق و دیگر مردم جهان اسلام راه آزادی خود را یافته‌اند و با همه توان در نابودی رژیم صهیونیستی و ازناب آن خواهند ایستاد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!